До 1922 р.  в с. Травлин була церковно-приходська початкова школа. Шкільного приміщення ще не було, тому навчались(1921р.) в хаті Ковальчука Івана. Вчив дітей отець Антипович. А з 1922 року вчителював Калинюк, який жив у школі. В 1932 р. з  с. Лозичне в Травлин переїхала родина вчителів Білоусів: Юрій Олександрович і Ольга Іванівна.

 

  
      Була початкова школа – 4 класи, дітей багато. Разом з Білоусами працювали Юрчук І. К., Паламарчук М. В. Завідував школою Білоус Ю. О. Учні  1- 2 класів і лікнеп були на Зарічній вулиці в хаті Кравців. Навчала вчителька, Красінська. Пізніше учнів перевели в приміщення,  яке знаходилося в центрі села. Навчання покращилось. Білоус Ю. О. був дбайливим наставником: купив патефон, ігри, організовував різні свята.

      Білоуси працювали до 1939 р. В 1939 р. переїхали в с. Хролин, де відкрилась семирічна школа, і працювали до 1941 року. В Травлин знову переїхали в 1951 році, де вже була семирічна школа з 1945 року.

      В роки війни школа не працювала.  Після звільнення села в лютому 1944 р., школа відкрила свої двері. Директором школи в повоєнні роки був Каспровський Петро Матвійович, а пізніше - Закриничний Севастян Андрійович.
Випуск 7 класу 1953 р.
 
       В 1949 р. приїхало подружжя Шмирків і Тригубів.  Директор школи - Шмирко Павло Кирилович, завуч – Тригуб Федір Іванович. Шмирка П.К. в 1967 р. перевели в с. В.Медведівка директором, а в Травлині залишився Тригуб Ф.І.. З 1968 р. директором був Купець Євген Трохимович, в 1972 р. – Волкович Микола Олександрович

       В 1971 р. діти переступили поріг нової двоповерхової школи. Нова школа – чудовий подарунок дітям. Добра згадка про голову колгоспу Ващука Миколу Івановича: побудовано школу, клуб, магазин. Директор школи Купець Є.Т. працював з 1982 р. по 1994 р. Покращив матеріальну базу кабінетів фізики, інформатики, іноземної мови.

       Школу було обкладено плиткою, добудувано тир, закуплено нові меблі в кабінети, їдальню. Посаджено чудовий сад.
З 1986 р. Травлинська школа стала десятирічною.

В 1988 р.  був перший випуск 10 класу – 25 учнів.

З 1990 року директор школи Древко Олег Іванович, завуч  Ніколайчук Лідія Олександрівна.

        З 1993 р. по 2001 р. працювала директором Шудрак Людмила Василівна, заступником Циц Розалія Іллівна. З 2001 року директор - Береговський Юрій Васильович, заступник - Ковальчук Галина Василівна. З 2004 р. директором працювала  Маслій Марія Петрівна, заступником – Ковальчук Галина Василівна, з 2006 р. заступником з навчально-виховної роботи - Дячук Галина Миколаївна, заступником з виховної роботи – Атаманюк Оксана Володимирівна.

        В 2005 році школу газифіковано. При школі була дошкільна група (25 дітей). Відкрився новий комп’ютерний клас, інформаційно – методичний центр.
 У вересні 2008 року був створений Травлинський освітній округ –це навчальне виховне об’єднання п’яти загальноосвітніх навчальних закладів:Травлинська ЗОШ І-ІІІ ст.., Хролинська ЗОШ І-ІІ ст.., ВеликомедведівськаЗОШ І-ІІІ ст.., Новицька ЗОШ І-ІІІ ст., Полянська ЗОШ І-ІІІ ст.
        З 2016 року директором працює Дячук Галина Миколаївна, заступником з навчально-виховної роботи - Атаманюк Оксана Володимирівна, заступником з виховної роботи -  Войтюк Леся Юріївна.